WESPRZYJ NAS

Przelewy zagraniczne:
IBAN: PL32 1600 1462 1864 3213 3000 0001
SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX

Możesz również wesprzeć nas płatnością online za pomocą serwisu FaniMani.pl

20 złotych to jeden obiad dla seniora, możesz pomóc kupując 1, 4, 6, 10 lub 20 obiadów.
Możesz też zawsze podać własną kwotę 🙂

PayPal

(po naciśnięciu przycisku zostaniesz przeniesiony na bezpieczną stronę zarządzaną przez PayPal)

lub zrzutka.pl

*************

Seniorzy, którym pomagamy, żyją w wieloletnim ubóstwie. Skromne środki, którymi dysponują, nie pozwalają wymienić niesprawnych sprzętów AGD, zapadniętych wersalek i uzupełnić pościeli.

Ubierają się w sklepach z używaną odzieżą, co sprawia szczególną trudność w znalezieniu obuwia na opuchnięte stopy. Stąd często widzimy na ulicach, nawet w zimne i deszczowe dni – starsze panie w letnich butach.

Przy minimalnym świadczeniu emeryci stają też przed dylematem podziału środków na jedzenie, opłaty i leki. Rozwiązaniem jest zwykle wykupywanie tylko zryczałtowanych i bezpłatnych lekarstw, lub dzielenie dawek. Są jednak osoby, którym pomimo to nie udaje się opłacać rachunków. W zadłużenie wpadają też starsze samotne osoby z demencją, które przestają panować nad regulowaniem opłat i takie, które biorą kolejne pożyczki przekraczające możliwości spłaty. Spirala zadłużenia powoduje, że mamy pod opieką Seniorów po eksmisjach do pustych! mieszkań socjalnych.

Wiele osób bardzo wiekowych i niedołężnych nie ma podstawowych pomocy senioralnych – poręczy w łazience, chodzików, balkoników, kul. Łazienki są nieprzystosowane do potrzeb osób starszych, wysoki bok wanny uniemożliwia kąpiel, a montaż brodzika jest poza zasięgiem organizacyjnym i finansowym. Brak pomocy do poruszania się powoduje, że starsze panie podpierają się wózkami na zakupy i mamy pod opieką Pana, który podpierał się – miotłą.

By móc odpowiedzieć na podstawowe potrzeby osób, które trafiają pod naszą opiekę – z radością przyjmujemy wszelkie formy wsparcia finansowego i rzeczowego. Nawet kilka złotych co miesiąc może pomóc nam odciążyć budżet starszej osoby. Nasze bieżące potrzeby rzeczowe publikujemy w Grupie Senior w Koronie. Przyjmujemy rzeczy nowe i w duchu zero waste, ale w bardzo dobrym stanie. Nie jesteśmy punktem utylizacji!

Nieustannie potrzebujemy wsparcia w postaci łatwych do przyrządzenia gotowych dań i produktów o przedłużonej trwałości, środków czystości i kosmetyków. Zapraszamy do naszego punktu odbioru przy ul. Czerska 26/28 w piątki w godzinach 18-20.

Dary rzeczowe możesz również przesłać do paczkomatu Inpost:
WAW94A, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa.
Wcześniej skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 880 640 450) lub mailowo (kontakt@fundacjaswk.org).

Dziękujemy!!