Nasze konto bankowe

Przelewy zagraniczne:
IBAN: PL32 1600 1462 1864 3213 3000 0001
SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX

Możesz również wesprzeć nas płatnością online za pomocą serwisu FaniMani.pl

PayPal

(po naciśnięciu przycisku zostaniesz przeniesiony na bezpieczną stronę zarządzaną przez PayPal)

lub zrzutka.pl

*************

Seniorzy, którym pomagamy, żyją w wieloletnim ubóstwie. Skromne środki, którymi dysponują, nie pozwalają wymienić niesprawnych sprzętów AGD, zapadniętych wersalek i uzupełnić pościeli.

Ubierają się w sklepach z używaną odzieżą, co sprawia szczególną trudność w znalezieniu obuwia na opuchnięte stopy. Stąd często widzimy na ulicach, nawet w zimne i deszczowe dni – starsze panie w letnich butach.

Przy minimalnym świadczeniu emeryci stają też przed dylematem podziału środków na jedzenie, opłaty i leki. Rozwiązaniem jest zwykle wykupywanie tylko zryczałtowanych i bezpłatnych lekarstw, lub dzielenie dawek. Są jednak osoby, którym pomimo to nie udaje się opłacać rachunków. W zadłużenie wpadają też starsze samotne osoby z demencją, które przestają panować nad regulowaniem opłat i takie, które biorą kolejne pożyczki przekraczające możliwości spłaty. Spirala zadłużenia powoduje, że mamy pod opieką Seniorów po eksmisjach do pustych! mieszkań socjalnych.

Wiele osób bardzo wiekowych i niedołężnych nie ma podstawowych pomocy senioralnych – poręczy w łazience, chodzików, balkoników, kul. Łazienki są nieprzystosowane do potrzeb osób starszych, wysoki bok wanny uniemożliwia kąpiel, a montaż brodzika jest poza zasięgiem organizacyjnym i finansowym. Brak pomocy do poruszania się powoduje, że starsze panie podpierają się wózkami na zakupy i mamy pod opieką Pana, który podpierał się – miotłą.

By móc odpowiedzieć na podstawowe potrzeby osób, które trafiają pod naszą opiekę – z radością przyjmujemy wszelkie formy wsparcia finansowego i rzeczowego. Nawet kilka złotych co miesiąc może pomóc nam odciążyć budżet starszej osoby. Nasze bieżące potrzeby rzeczowe publikujemy w Grupie Senior w Koronie. Przyjmujemy rzeczy nowe i w duchu zero waste, ale w bardzo dobrym stanie. Nie jesteśmy punktem utylizacji!

Nieustannie potrzebujemy wsparcia w postaci łatwych do przyrządzenia gotowych dań i produktów o przedłużonej trwałości, środków czystości i kosmetyków. Zapraszamy do naszego punktu odbioru przy ul. Czerska 26/28 w piątki w godzinach 18-20.

Dary rzeczowe możesz również przesłać do paczkomatu Inpost:
WAW94A, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa.
Wcześniej skontaktuj się z nami telefonicznie (+48 880 640 450) lub mailowo (kontakt@fundacjaswk.org).

Dziękujemy!!